Kontakt

Kontakta oss gärna om du har frågor kring våra lösningar, betongens breda användningsområde eller om prefab som filosofi och byggmetod.

Beställ gärna också broschyren ”Ett hållbart byggsystem” och läs mer om hur vi tänker kring betong, god arkitektur, hög byggkvalitet och lönsamhet. Läs gärna mer här.

UBAB Ulricehamns Betong AB
Betongvägen, Timmele
SE-523 92 Ulricehamn

Tel: +46 (0)321-24 00 00
Epost: info@ubab.com

Försäljning

_MG_7572

Niclas Bengtsson

Försäljningschef

niclas.bengtsson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 05
Mobiltelefon: +46 (0)708 - 59 45 69

Jack Björnberg på UBAB

Jack Björnberg

Säljare, projektledare

jack.bjornberg@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 25
Mobiltelefon: +46 (0)762 - 75 99 53

Bengt Gustafson på UBAB

Bengt Gustafson

Säljare, projektledare

bengt.gustafson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 06
Mobiltelefon: +46 (0)705 - 36 52 64

_MG_8168

Peter Johansson

Säljare, projektledare

peter.johansson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 07
Mobiltelefon: +46 (0)733-678 542

_MG_6979

Peter Kindblom

Säljare, projektledare

peter.kindblom@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 09
Mobiltelefon: +46 (0)732 - 74 85 94

_MG_7558

Andreas Simfors

Säljare, projektledare

andreas.simfors@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 30
Mobiltelefon: +46 (0)702 - 92 94 59

_MG_7579

Joakim Skoglund

Säljare, projektledare

joakim.skoglund@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 26
Mobiltelefon: +46 (0)734- 61 96 60

_MG_7009

Peter Wigert

Marknadschef

peter.wigert@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 08
Mobiltelefon: +46 (0)733 - 32 20 99

Växel

Ann-Hansson Arctic

Ann Hansson

info@ubab.com
Telefon: +46 (0)321-24 00 00

Ledning

Fredrik Gustafson på UBAB

Fredrik Gustafson

VD

Telefon: +46 (0)321 - 24 00 00

_MG_8176

Ulrika Swennberg

Vice VD

Telefon: +46 (0)321 - 24 00 00

Transportavdelning

Thim-Henriksson arctic

Thim Henriksson

Transportsamordnare

Thim.henriksson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 15

_MG_7173

Magnus Wass

Transportsamordnare

magnus.wass@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 24
Mobiltelefon: +46 (0)734 - 60 27 33

Konstruktionsavdelning

_MG_6987

Akram Haddad

Konstruktör

akram.haddad@ubab.com
Telefon: +46(0)321 - 24 00 29

_MG_8161

Martin Häggström

Konstruktör

martin.haggstrom@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 13

_MG_7589

Fredrik Jansson

Konstruktör

fredrik.jansson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 16

_MG_7027

Karl Johansson

Konstruktör

karl.johansson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 10

Pekka Kauhanen

Konstruktör

Pekka.kauhanen@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 32

_MG_6998

Thomas Svensson

Konstruktör

thomas.svensson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 12