Kontakt

Kontakta oss gärna om du har frågor kring våra lösningar, betongens breda användningsområde eller om prefab som filosofi och byggmetod.

Beställ gärna också broschyren ”Ett hållbart byggsystem” och läs mer om hur vi tänker kring betong, god arkitektur, hög byggkvalitet och lönsamhet i projekten. Läs gärna mer här.

UBAB Ulricehamns Betong AB
Betongvägen, Timmele
SE-523 92 Ulricehamn

Tel: +46 (0)321-24 00 00
Epost: info@ubab.com

UBABs personal

Försäljning

André Isaksson Öjerklint

Säljare, projektledare

andre.isaksson@ubab.com
Telefon: +46(0)321-24 00 36
Mobiltelefon: +46(0)73-586 64 13

Andreas Simfors

Säljare, projektledare

andreas.simfors@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 30
Mobiltelefon: +46 (0)702 - 92 94 59

Bengt Gustafson på UBAB

Bengt Gustafson

Säljare, projektledare

bengt.gustafson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 06
Mobiltelefon: +46 (0)705 - 36 52 64

Jack Björnberg på UBAB

Jack Björnberg

Säljare, projektledare

jack.bjornberg@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 25
Mobiltelefon: +46 (0)762-75 99 53

Niclas Bengtsson

Försäljningschef

niclas.bengtsson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 05
Mobiltelefon: +46 (0)708 - 59 45 69

Peter Johansson

Säljare, projektledare

peter.johansson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 07
Mobiltelefon: +46 (0)733-67 85 42

Ronny Andreasson

Säljare, projektledare

ronny.andreasson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 26
Mobiltelefon: +46 (0)734-61 96 60

Peter Kindblom

Säljare, projektledare

peter.kindblom@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 09
Mobiltelefon: +46 (0)732 - 74 85 94

Peter Wigert

Marknadschef

peter.wigert@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 08
Mobiltelefon: +46 (0)733 - 32 20 99

Reception

Maria Carlström

info@ubab.com
Telefon: +46(0)321-24 00 00

Ledning

Fredrik Gustafson på UBAB

Fredrik Gustafson

VD

Telefon: +46 (0)321 - 24 00 00

Ulrika Swennberg

Vice VD

Telefon: +46 (0)321 - 24 00 00

Transportavdelning

Thim Henriksson

Transportsamordnare

Thim.henriksson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 15

Magnus Wass

Transportsamordnare

magnus.wass@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 24
Mobiltelefon: +46 (0)734 - 60 27 33

Konstruktionsavdelning

Fredrik Jansson

Konstruktör

fredrik.jansson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 16

Jesper Gustavsson

Konstruktör

jesper.gustavsson@ubab.com
Telefon: +46(0)321-24 00 35

Karl Johansson

Konstruktör

karl.johansson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 10

Martin Häggström

Konstruktör

martin.haggstrom@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 13

Oskar Ahlberg

Konstruktör

oskar.ahlberg@ubab.com
Telefon: +46(0)321- 24 00 32

Thomas Svensson

Konstruktionschef

thomas.svensson@ubab.com
Telefon: +46 (0)321 - 24 00 12